Co robić, kiedy nie można schudnąć?

as prowadzenia poszukiwań najlepszego lekarza można korzystać nie tylko z pomocy znajomych i innych lekarzy, ale również z pomocy poradników internetowych. Przy pomocy internetu można także dobrze zaplanować konkretne wizyty lekar

Co robić, kiedy nie można schudnąć?

Planowanie wizyt lekarskich

Trzeba przyznać, że w obecnych czasach znalezienie dla siebie najlepszego lekarza nie jest takim trudnym zadaniem. Dzieje się tak dlatego, że podczas prowadzenia poszukiwań najlepszego lekarza można korzystać nie tylko z pomocy znajomych i innych lekarzy, ale również z pomocy poradników internetowych. Przy pomocy internetu można także dobrze zaplanować konkretne wizyty lekarskie. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wówczas, gdy pacjent musi odbyć większą ilość wizyt lekarskich w ciągu krótkiego czasu i muszą one zostać dobrze skoordynowane. Natomiast umawianie konkretnych wizyt lekarskich może odbywać się podczas osobistych w przychodni oraz drogą telefoniczną i internetową. Dzięki temu udaje się przychodniom rozładowywać kolejki do lekarzy.


Dieta nie działa? To mogą być hormony

Wszystkie kobiety marzą o zgrabnej sylwetce i nie ma w tym nic dziwnego. Szczupła talia nie tylko wygląda znacznie bardziej atrakcyjnie, ale też pozwala zachować zdrowie. Jeśli jednak pomimo braku zmiany w sposobie odżywiania, regularnych ćwiczeń i unikania niezdrowych produktów nagle zaczynamy tyć, warto udać się na wizytę u endokrynologa. Tego typu objawy mogą świadczyć o zaburzeniach w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, zwłaszcza, jeśli w rodzinie zdarzały się już takie przypadki. Specjalista może jednoznacznie stwierdzić, czy poziom hormonów we krwi jest prawidłowy, a także poinstruować co należy w takiej sytuacji zrobić, aby zminimalizować dolegliwości, lub wyeliminować je całkowicie.


Co świadczy o problemach z hormonami?

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.



© 2019 http://rbgroup.com.pl/