Planowanie przejazdów z pomocą Internetu
Coraz częściej firmy świadczące usługi transportowe koncentrują swoją działalność przede wszystkim na przejazdach busami. Jest to dość komfortowy środek transportu, a klienci coraz częściej wybierają właśnie taki pojazd na podróż w związku z o wiele niższymi cenami za przejazd. Jak wybrać firmę transportową, z której usług chcielibyśmy skorzystać? Przede wszystkim, warto zerknąć do Internetu. Niejedna firma posiada bowiem profesjonalnie wykonaną stroną internetową, dzięki której możemy nie tylko dokonać rezerwacji pojazdu w określonym terminie czy uzyskać konieczne nam dane kontaktowe pracowników tego przedsiębiorstwa, ale także na przykład zobaczyć tabor. Jest to bardzo komfortowy dla klienta sposób na wynajęcie usług takich, jak transport busem.
Zagraniczne transporty busowe
Chociaż możemy zauważyć w ostatnich latach nasilającą się emigrację zarobkową, to jednak i w Polsce często można na tym naprawdę zarobić. Świetnym pomysłem na biznes okazały się przewozy busami do takich krajów, jak Niemcy, Francja czy Hiszpania. Pracownicy udający się tam w celu znalezienia posady potrzebują przecież jakiejś formy transportu umożliwiającej im bezpieczną podróż. Jak się okazuje, transporty busami są jednymi z najbardziej opłacalnych form podróży takich osób, nie tylko dla pracowników udających się do pracy, ale także dla właścicieli firm transportowych. Przejazd busem jest o wiele tańszy bowiem niż na przykład podróż pociągiem, a z drugiej strony w związku z dużym zainteresowaniem może na tym zarobić także właściciel firmy transportowej.
Typy transportu drogowego
Typy transportu drogowego
Ustawa o transporcie drogowym10 w rozdziale 1, art. 4 wprowadza podziały transportu drogowego:
według kryterium działalności gospodarczej:
transport zarobkowy
transport niezarobkowy ? prowadzony na potrzeby własne
według kryterium terytorialnego
krajowy transport drogowy ? transport zarobkowy charakteryzujący się tym, że całość przewozów odbywa się przy zastosowaniu pojazdów samochodowych lub zespołów pojazdów zarejestrowanych w kraju, na drodze, której początek, koniec oraz trasa przejazdu znajdują się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
międzynarodowy transport drogowy ? podobne wymagania, jak w transporcie krajowym z tą różnicą, że punkt początkowy lub docelowy może znajdować się poza granicami kraju.
Transport drogowy może być częścią składową mieszanych gałęzi transportu, takich jak: transport kombinowany, transport bimodalny, transport multimodalny, transport intermodalny, czy też transport współmodalny. Jest również elementem transportu miejskiego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy