Wiki i definicja kontroli trakcji
System kontroli trakcji, ASR (ang. "Acceleration slip regulation") ? system zaliczany do grupy systemów Advanced Vehicle Control Systems (albo Automated Highway Systems), którego głównym zadaniem jest niedopuszczenie do nadmiernego poślizgu kół pojazdu podczas przyspieszania (objawiającego się ich buksowaniem). Pośrednio systemy takie mogą wpływać również na polepszenie właściwości trakcyjnych pojazdu podczas ruchu w zakręcie. Większość systemów działa jedynie w zakresie niskich prędkości pojazdu (do 40 km/h) aczkolwiek budowane są też wersje działające dla całego zakresu prędkości. Jest kolejnym po ABS-ie systemem podwyższającym bezpieczeństwo czynne. Działanie systemu wpływa także na zmniejszenie zużycia opon i paliwa. System ten wykorzystuje elementy systemu ABS. Może również wykorzystywać inne elementy, jak jednostkę sterującą pracą silnika.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji
Naprawianie starszego auta
Pierwszy samochód posiadany na własność stawia przed swoim właścicielem wiele wyzwań, w tym też znalezienie dobrego warsztatu, który nie będzie drogi. Niestety w mechanice samochodowej ciężko znaleźć uczciwy warsztat, który naprawia po taniości.
Im starsze auto tym więcej może być w nim potencjalnie zepsutych elementów. Dlatego naprawa takiego auta przy stosunkowo niedużej usterce może oznaczać kosztowne wymiany części na nowsze. Dlatego właśnie znalezienie uczciwego warsztatu jest bardzo ważne, bo wiele mechaników użyje starych części, które wytrzymają rok, dwa i znowu trzeba będzie je wymieniać.
Internetowa encyklopedia o karcie pojazdu
Karta pojazdu ? dokument wystawiany na konkretny pojazd, zawierający wszystkie niezbędne dane o pojeździe, jak i o właścicielu (zarówno o bieżącym, jak i o poprzednich). Jest to urzędowy dokument w którym odnotowywane są także wszelkie zmiany w pojeździe ? przystosowanie auta do zasilania LPG, zmiany dow. rejestracyjnego, parametrów technicznych pojazdu, dorobienia wtórników tablic rejestracyjnych itp. Została wprowadzona 1 lipca 1999 roku na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym. Każdy pojazd mechaniczny zarejestrowany w Polsce po 1999 roku powinien posiadać kartę pojazdu (dla pojazdów zarejestrowanych przed 1999 rokiem nie jest wystawiana z wyjątkiem aut importowanych zza granicy). Karta wydawana jest w formie książeczki o wymiarach podobnych do wymiarów paszportu i w okładce o kolorze burgundzkiego wina.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_pojazdu