Domy starców- nie takie straszne

mniej, a opieka jest wymagającaKażdy ma swoje zajęcia, które musi wykonać w ciągu swojego dnia. Niestety rzadko kiedy zostaje nam czas na właściwe zajęcie się seniorami w naszej rodzinie. Dzisiaj mało kto ma czas, aby właściwie si

Domy starców- nie takie straszne Rodzina często nie jest w stanie się schorowaną babcią, dlatego dobrze jest poszukać miejsc na przykład . Opieka oraz dobre nastawienie personelu w większości z nich jest dobra.

Czasu coraz mniej, a opieka jest wymagająca

Każdy ma swoje zajęcia, które musi wykonać w ciągu swojego dnia. Niestety rzadko kiedy zostaje nam czas na właściwe zajęcie się seniorami w naszej rodzinie. Dzisiaj mało kto ma czas, aby właściwie się zająć osobą starszą, która przestała już być samodzielna. To wymagające poświęcenia i czasu zajęcie może być dla ans wyborem pomiędzy pracą, a rodziną. A jak wiadomo rodzina powinna być ważniejsza.

Dlatego właśnie powstaje coraz więcej ośrodków opieki dla seniorów w zacisznych i spokojnych miejscowościach w górach czy nad jeziorami. Właśnie w takie miejsce powinna trafić schorowana i starsza osoba jeżeli rodzina nie ma czasu profesjonalnie się nim zająć. Jeżeli ośrodek ma przyjaźnie nastawiony personel i pensjonariuszy to nasz senior z pewnością poczuje się tam komfortowo, a jego stan psychiczny ulegnie sporej poprawie.


Kto to jest pielęgniarka społeczna

Pielęgniarka społeczna ? pielęgniarka przygotowana w zakresie pracy socjalnej, współdziałająca w polepszaniu warunków zdrowotnych, w których funkcjonuje człowiek. Jej działania mają charakter pielęgnacyjno-opiekuńczy i społeczno-wychowawczy.

Działalność pielęgniarki społecznej dotyczy pielęgnowania zdrowia, zapobiegania chorobom i inwalidztwu, opieki nad obłożnie i przewlekle chorymi w domu, opieki nad niemowlęciem, kobietą w ciąży, matką karmiącą, osobami starymi i niedołężnymi. Występuje ona m.in. do różnych instytucji w imieniu pacjenta lub na jego prośbę oraz pomaga w umieszczeniu przewlekle chorych na oddziałach opieki długoterminowej. Do zadań pielęgniarki społecznej należy także m.in.:

udzielenie rodzinie chorego (lub opiekunom) informacji dotyczących postępowania z przewlekle lub obłożnie chorym, kalekim lub nieuleczalnie chorym pacjentem (opartych na zaleceniach lekarza leczącego);
zapewnienie pacjentom bezdomnym ubrania, miejsca pobytu (m.in. w schronisku, noclegowni, domu pomocy społecznej, domu samotnej matki, oddziale dla przewlekle chorych lub opieki długoterminowej) oraz pochówku (w razie zgonu);
występowanie do sądu rodzinnego o skierowanie dzieci pozbawionych opieki domowej do placówki opiekuńczo-wychowawczej;
kontrola środowiska chorego (warunków mieszkaniowych i rodzinnych) mająca zapewnić mu pomoc lub skierowanie w odpowiedniej placówki (m.in. domu pomocy społecznej lub zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego);
pomoc w stworzeniu warunków do odbycia połogu samotnym matkom po wypisaniu ich ze szpitala;
pomoc w adopcji (m.in. przewiezienie dziecka do rodziny zastępczej lub oddziału proadopcynego).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka_społeczna


Senior i opieka nad nim

Pielęgnacja seniorów to nie zajęcie dla każdego. Wskazana jest duża pogoda ducha, opiekuńczość i cierpliwość. To zazwyczaj podstawowe wymagania przy podjęciu pracy z osobami starszymi. Nie wspominając już o pewnej wiedzy pielęgniarskiej i medycznej, która również jest niezbędna, aby móc odpowiednio zajmować się osobami podeszłym wieku.

Większość domów opieki zatrudnia bardzo doby i wyszkolony personel, który profesjonalnie zajmie się opieką nad potrzebującym seniorem. Warto jednak dopytać o wiedzę i doświadczenie u kierownika pensjonatu, aby zyskać 100% pewność co do tego. Warto również korzystać z usług sprawdzonych i dobrze ocenianych domów opieki. Jeżeli tylko coś zwróci naszą uwagę należy natychmiast dopytać czy tak na pewno powinno to wyglądać. Musimy pamiętać, że chodzi o dobre samopoczucie naszego rodzica, czy dziadków.



© 2019 http://rbgroup.com.pl/