Domy starości- dlaczego warto się nad nimi zastanowić?

y choremu w powrocie do zdrowia oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych i strachu u chorego. Określenie to stosowane jest również w odniesieniu do roślin (pielęgnacja drzew, krzewów, warzyw lub kwiatów) i oznacza wówczas regula

Domy starości- dlaczego warto się nad nimi zastanowić?

Wikipedia i pielęgnacja

Pielęgnacja ? w medycynie stosowanie zasad medycznych i humanitarnych przez odpowiednio przeszkolone osoby w celu utrzymania zdrowia i sprawności chorego, pomocy choremu w powrocie do zdrowia oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych i strachu u chorego.

Określenie to stosowane jest również w odniesieniu do roślin (pielęgnacja drzew, krzewów, warzyw lub kwiatów) i oznacza wówczas regularne zabiegi mające na celu zapewnienie pożądanego ich wzrostu i rozwoju.

Również zwierzęta, szczególnie hodowlane, nad którymi człowiek roztacza swą opiekę wymagają odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza podczas chorób.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgnacja


Ważne czynniki komfortowego pobytu w domu opieki

Komfort pobytu babci w domu opieki będzie zależał od wielu czynników, ale najważniejszy to dobre samopoczucie w samym ośrodku. Dlatego warto wybrać taki, który najbardziej przypadnie do gustu właśnie babci.

Kolejną ważną sprawą jest dostępność pomocy medycznej oraz jej dobre egzekwowanie, bo przecież dom opieki musi to zapewnić na odpowiednim poziomie. No i często pomijaną sprawą są odwiedziny w ośrodku. Jako rodzina należy przyjeżdżać do niego jak najczęściej to możliwe, aby nie zrywać więzi rodzinnych, które pomagają zachować spokój ducha.


O pielęgniarkach społecznych - cytat

Pielęgniarka społeczna ? pielęgniarka przygotowana w zakresie pracy socjalnej, współdziałająca w polepszaniu warunków zdrowotnych, w których funkcjonuje człowiek. Jej działania mają charakter pielęgnacyjno-opiekuńczy i społeczno-wychowawczy.

Działalność pielęgniarki społecznej dotyczy pielęgnowania zdrowia, zapobiegania chorobom i inwalidztwu, opieki nad obłożnie i przewlekle chorymi w domu, opieki nad niemowlęciem, kobietą w ciąży, matką karmiącą, osobami starymi i niedołężnymi. Występuje ona m.in. do różnych instytucji w imieniu pacjenta lub na jego prośbę oraz pomaga w umieszczeniu przewlekle chorych na oddziałach opieki długoterminowej. Do zadań pielęgniarki społecznej należy także m.in.:

udzielenie rodzinie chorego (lub opiekunom) informacji dotyczących postępowania z przewlekle lub obłożnie chorym, kalekim lub nieuleczalnie chorym pacjentem (opartych na zaleceniach lekarza leczącego);
zapewnienie pacjentom bezdomnym ubrania, miejsca pobytu (m.in. w schronisku, noclegowni, domu pomocy społecznej, domu samotnej matki, oddziale dla przewlekle chorych lub opieki długoterminowej) oraz pochówku (w razie zgonu);
występowanie do sądu rodzinnego o skierowanie dzieci pozbawionych opieki domowej do placówki opiekuńczo-wychowawczej;
kontrola środowiska chorego (warunków mieszkaniowych i rodzinnych) mająca zapewnić mu pomoc lub skierowanie w odpowiedniej placówki (m.in. domu pomocy społecznej lub zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego);
pomoc w stworzeniu warunków do odbycia połogu samotnym matkom po wypisaniu ich ze szpitala;
pomoc w adopcji (m.in. przewiezienie dziecka do rodziny zastępczej lub oddziału proadopcynego).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka_społeczna



© 2019 http://rbgroup.com.pl/