Geodezja, ciężki kawałek chleba
Z pewnością nie jest to zawód dla leniwych, ponieważ praca geodety to nie tylko praca za biurkiem. Konieczna jest również praca terenowa i pomiary i nie ważne czy pogoda dopisuje czy też nie. To zresztą dyskwalifikuje osoby, które mają problemy zdrowotne np. z plecami.
Poza powyższymi przeciwwskazaniami są jeszcze inne kwestie, które mogą być istotne. Przed wszystkim geodezja to przedmiot ścisły, z dużą ilością matematyki i obliczeń na poziomie matematyki wyższej. Co również stanowi pewną barierę dla umysłów czysto humanistycznych. Generalnie zawód geodety o ile dobrze płatny i stabilny, wymaga jednak pewnego zestawu cech, aby się w nim skutecznie odnaleźć.
Mierzenie i pomiary
Trudna sprawa a tą geodezją, bo w sumie jest bardzo potrzebna, ale tak naprawdę ciężko dostrzec bezpośrednie skutki pracy geodetów. Wszystko dzieje się, że tak powiem, za plecami i czasami tylko można dostrzec geodetów przy pomiarach. Co tak w sumie robią geodeci?
A no geodeci mierzą i robią wszelkiej miary pomiary powierzchni płaskich i nie tylko. Wymierzają rozmiar naszej działki, sprawdzają czy dom stoi tam gdzie powinien wg planów. Asystują przy dużych inwestycjach i budowie dróg, czyli wszędzie tam, gdzie się coś buduje. A robią to żeby to wymierzyć i nanieść na mapę.
O geodezji leśnej
Geodezja leśna wchodzi w skład geodezji, czyli nauki ustalającej metody wykonywania pomiarów na małych powierzchniach do 50 kilometrów kwadratowych z pominięciem wpływu kulistości Ziemi zwanej także geodezją niższą Wyniki tych pomiarów rozpatruje się w odniesieniu do płaszczyzny poziomej, umożliwiającej sporządzenie map terenu w płaskim układzie współrzędnych. Mapa stanowi podstawę planowania w gospodarstwie leśnym oraz jest niezbędną pomocą w urządzaniu lasu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja_leśna