Poznaj historię depilacji
Pierwsze, prymitywne maszynki do golenia powstały z ostrych kamieni około 30 tys. lat p.n.e. i nie były często stosowane ze względu na mroźny klimat, który wtedy panował. Dopiero kilkadziesiąt tysięcy lat później w starożytnym Egipcie zaczęto usuwać swoje owłosienie. Egipcjanie mieli wiele sposobów na depilację od ostrych muszelek i oszlifowanych kamieni po wosk z żywicy i miodu. Metody te zostały rozpowszechnione po całym świecie antycznym.
W średniowieczu nie było już zwyczaju golenia nóg. Związane to było z rozprzestrzenianiem się chrześcijaństwa. W tamtych czasach kobieta musiała zakrywać ubraniem prawie całe swoje ciało. W innym wypadku mogła zostać uznana za bezbożnicę. Dlatego też kobiety przestały pozbywać się owłosienia przez kilka kolejnych wieków.
Renesans depilacji nastąpił w roku 1915 dzięki reklamie w amerykańskim czasopiśmie Harper?s Bazaar. Zdjęcie przedstawiało młodą, uśmiechniętą kobietę z podniesionymi rękoma, prezentującą ogolone pachy. Tuż obok niej znajdował się slogan: ?Letnia sukienka i współczesny taniec razem wymuszają usuwanie zbędnego owłosienia?.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja
Dlaczego warto wybrać profesjonalną depilacje?
W dzisiejszych czasach gładkie ciało jest wręcz koniecznym elementem wyglądu. Jak zadbać o usuwanie owłosienia? Chociaż na rynku dostępnych jest wiele metod pozwalających na pozbycie się niechcianych włosków we własnym domu, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych zabiegów tego rodzaju przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych. Dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg? Chociaż dla niektórych przeszkodą w wykonaniu takiego zabiegu może być cena, to jednak okazuje się, że depilacja laserowa czy woskowanie ciała w salonie nie jest tak drogie, jak mogłoby się to wydawać. Jest jednak na pewno o wiele bardziej skuteczne niż przeprowadzenie takiego zabiegu w domu.
Włos - definicja
Włos ? nitkowaty, zrogowaciały, wyspecjalizowany wytwór naskórka, występujący wyłącznie u ssaków, na powierzchni ich skóry, zbudowany z twardej, spoistej keratyny1. W entomologii termin włosy lub włoski (łac. comae, pili, chaetae) stosowany jest w odniesieniu do niektórych wytworów oskórka stawonogów, w tym do szczecinek (saetae, setae)2.
Włosy znajdują się na całej skórze, z wyjątkiem wewnętrznej strony dłoni, warg, podeszew i powierzchni zgięć stawów. Włosy wyrastają z zagłębień skóry tworzących kanał, zwany mieszkiem włosowym, do którego podstawy przyczepiony jest mięsień przywłosowy. Do tego kanału uchodzą przewody gruczołów łojowych. Lejkowate ujście mieszka włosowego jest widoczne na skórze jako por.
Owłosienie ciała zasadniczo pełni rolę termoregulacyjną i ochronną, jednak u człowieka tylko w ograniczonym zakresie. Zachowało się głównie na głowie, w dołach pachowych, na kończynach górnych i dolnych oraz w miejscach intymnych. Najmniejsze, słabo widoczne włosy (tzw. meszek) występują prawie na całej powierzchni skóry. Brwi, występujące tylko u człowieka, chronią oczy przed napływaniem potu i wody deszczowej. Częściową ochronę oka przed kurzem i drobnymi owadami zapewniają rzęsy.
Obecność i stan włosów (będący odzwierciedleniem ogólnej kondycji zdrowotnej organizmu) pełni istotną rolę w doborze naturalnympotrzebny przypis.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82os