usługi geodezyjne sztum

Formalności związane z budową domu

usługi geodezyjne sztum Budowa własnego domu to marzenie wielu osób.
Zazwyczaj zaczyna się od zakupu działki w malowniczym miejscu bądź spokojnej okolicy, skąd łatwo dojechać do pracy.
Kolejny krok to poszukiwanie projektu będącego odpowiedzią na potrzeby wszystkich domowników.
Pamiętajmy jednak, że do realizacji marzenia o własnym domu konieczne jest też wypełnienie odpowiednich formalności, wśród których wymienić można chociażby uzyskanie pozwolenia na budowę.
Oprócz tego trzeba nawiązać współpracę z geodetą, który wyznaczy granice działki oraz sporządzi odpowiednie dokumenty zawierające takie informacje, jak poprowadzenie przyłączy czy usytuowanie budynku na terenie działki.

Warto pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej, aby nie martwić się formalnościami, kiedy budowa będzie już trwała.

Zadania geodety na placu budowy

Podczas budowy domu konieczne jest dopełnienie wszelkich formalności, dzięki którym budynek stanie na działce legalnie. Aby tak się stało, konieczne jest skorzystanie z usług geodety.
Specjalista musi pojawić się na placu budowy kilkukrotnie.
Przede wszystkim wyznacza granice działki oraz miejsca doprowadzenia przyłączy.
Warto też skorzystać z jego usług jeszcze przed sfinalizowaniem kupna ziemi, aby dowiedzieć się jak dokładnie przebiegają granice.
Ważnym zadaniem dla geodety jest również sporządzenie mapy do celów projektowych oraz wyznaczenie na terenie działki miejsca, w którym dokładnie stanie nasz dom.
Pamiętajmy przy tym, aby skorzystać z pomocy specjalisty z odpowiednimi uprawnieniami.

Jakie zadania ma geodeta?

Geodeta to osoba, która zajmuje się m.in.
wyznaczaniem granic działek czy sporządzaniem dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę. Z jego usług korzystają zarówno osoby planujące budowę domu, jak i inwestorzy realizujący budowę autostrad, dróg publicznych czy też innych obiektów użyteczności publicznej. Pomoc geodety będzie również nieoceniona w przypadku sporów o granice działki ? praca fachowca z odpowiednimi uprawnieniami w tym przypadku daje gwarancję, że wyznaczone przez niego granice pokrywają się ze stanem faktycznym. Jak widać, zakres zadań geodety jest całkiem duży, a jego pomoc przydaje się w różnych sytuacjach..
Dodane: 11-11-2018 01:37

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Malbork Sztum

Widok do druku:

usługi geodezyjne sztum