Gdzie szukać informacji o układaniu wykładzin?
Jak w każdej właściwie dziedzinie, także w kwestii układania wykładzin wiele informacji możemy zdobyć za pośrednictwem Internetu. Istnieją nie tylko specjalne poradniki przeznaczone dla osób nie mających dotąd doświadczenia z przeprowadzaniem takich prac, ale także filmy instruktażowe pokazujące, jak krok po kroku wygląda kładzenie wykładzin. Co prawda, w przypadku linoleum sprawa jest o wiele prostsza, ale jeśli planujemy kłaść wykładziny dywanowe lub inne materiały podłogowe o bardziej skomplikowanej teksturze powinniśmy zajrzeć do tego rodzaju poradników. Może się bowiem okazać, że bez fachowej pomocy w tym zakresie kładzenie wykładzin będzie o wiele trudniejszym i bardziej długotrwałym procesem.
Z czego są wykładziny?
Jeśli podobne pytanie kiedyś zaprzątało wam głowę, oto odpowiedź na nie:
Poli(chlorek winylu) (polichlorek winylu, PVC, PCW) ? polimer syntetyczny z grupy polimerów winylowych, otrzymywany w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Stosowany do wytwarzania tworzyw sztucznych. Ma właściwości termoplastyczne, charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, jest odporny na działanie wielu rozpuszczalników.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poli%28chlorek_winylu%29
Krótki opis tego co tniemy
Jeśli kogoś interesuje, co tak ochoczo tniemy tymi wszystkim przycinakami, tylko po to by części się pozbyć, a resztę przykleić, to z pomocą przychodzi nam Wikipedia:
Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina podłogowa, ale również jako materiał na matryce linorytowe. Technologia produkcji linoleum została opatentowana w 1860 roku przez Anglika, Fredericka Waltona. Mimo, iż w drugiej połowie XX wieku wykładziny PVC niemal całkowicie zastąpiły linoleum, jego nazwa wciąż znajduje się w powszechnym użyciu
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linoleum