Zmiana na lepsze
Każdy od czasu do czasu potrzebuje zmian, tyczy się to również zmiany wystroju wnętrza, przemeblowanie, czy kapitalny remont mieszkania. Takie zmiany mogą przynieść dobry efekt w postaci lepiej wyglądającego...domu, a nawet lepszego samopoczucia mieszkańców. Ważne jest jednak, aby robić to z głową i nie przedobrzyć, a wszystko będzie dobrze.
Kwestie budżetu najlepiej jest ustalić na początek i starać się zrobić porządną wycenę całości, dobrze jest przygotować sobie plan działania oraz listę materiałów oraz cen poszczególnych ozdób. Należy też pamiętać, że im więcej zrobimy sami tym mniej zapłacimy, a różnicę będzie można wydać na dodatkowe ozdoby.
Stylowo, ale konsekwentnie
Dobrze dobrane detale i dodatki, o odpowiednich kolorach i właściwie rozmieszczone potrafią zdziałać cuda w każdym pokoju: czy to salonie, czy sypialni. Ważne jest, aby dobierać dodatki do innych, które już posiadamy. Należy też przede wszystkim mieć jakąś wizję całości i zachować w tym temacie konsekwencję.
Możemy wybierać spośród wielu rozmaitych stylów, a wiele inspiracji można znaleźć w katalogach meblowych, pismach wnętrzarskich, czy bardziej nowocześnie, w Internecie. Dla mniej uzdolnionych, można również skorzystać z porady dekoratora wnętrz, ale to wyraźnie zwiększy koszty całej metamorfozy pomieszczenia.
Co to Vintage
W modzie, w której zaistniał w XIX wieku, polega na noszeniu rzeczy z innej epoki albo stylizowanych na takie oraz łączeniu stylów pochodzących z różnych epok. Ubrania z poprzednich dekad albo starsze niż 20 lat są zwykle uznawane za vintage. Powinny to być zarazem rzeczy wysokiej jakości, mało podatne na zniszczenia, którym upływ czasu nadaje szlachetności. Obecnie słowem tym określa się produkty, które jedynie nawiązują do poprzednich epok1. Vintage nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Vintage
Jasne biuro
Jasne i przestronne pomieszczenia są na dzień dzisiejszy jednymi z bardziej preferowanych, ogólnie cały wystrój raczej orbituje wokół jasnych i minimalistycznych detali. Zwłaszcza w pomieszczaniach biurowych, czy domowych biurach. Jasna kolorystyka oraz mała liczba detali nie rozprasza w wykonywanej pracy.
Taki styl w niczym nie przypomina biur z lat 90, w których często dominowało drewno, boazeria i bogate dywany w skomplikowane i kolorowe wzory. Taki wystrój najbardziej kojarzy się z jakimś podstarzałym prezesem dużej korporacji, a od tego wizerunku każdy przedsiębiorca stara się odchodzić.