Dziewczęca moda szkolna
Moda szkolna tworzona przez dziecięcych i młodzieżowych projektantów cieszy się ogromną popularnością. Ubrania tworzone przez projektantów tworzących szkolną modę przeznaczone są dla uczniów w każdym wieku. Dziewczęca moda szkolna jest bardzo kolorowa i zwiewna. Jednocześnie dziewczęta potrzebują do szkoły różnych kurtek i spodni oraz zestawów zimowych. Natomiast chłopcy lubią ubierać bardziej stonowane ubrania lub takie, które nawiązują do ich wojskowych czy sportowych zainteresowań.
Z biegiem czasu uczniowie zaczynają sięgać po młodzieżową modę szkolną. Chłopcom i dziewczętom uczącym się w szkołach ponadgimnazjalnych oprócz kolorowych ubrań potrzebne są także ubrania bardziej wyjściowe, które będą ubierać podczas ważnych sprawdzianów czy egzaminów.
Wikipedia i definicja spodni
Współczesne spodnie składają się z dwóch nogawek zszytych razem w tylnej części. W części przedniej nogawki zostają niezszyte tworząc rozporek, który ułatwia mężczyźnie oddawanie moczu bez konieczności zdejmowania spodni. Rozporek jest zapinany przy użyciu 3?4 guzików, nap lub zamka błyskawicznego. Zarówno guziki, jak i zamek ukryte są pod warstwą materiału. Wykończenie rozporka wraz z zapięciem nazywa się szlicem. Górna część spodni zaopatrzona jest w pasek zakończony w przedniej części elementem do zapinania.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spodnie
Damskie ubiory pracownicze
Osoby zatrudnione w różnych firmach posiadają różne stroje pracownicze. Konkretne elementy strojów pracowniczych uzależnione są od rodzaju działalności konkretnej firmy i zajmowanego przez pracownika stanowiska. W skład męskich ubiorów pracowniczych wchodzą eleganckie spodnie i garnitury lub stroje ochronne przydające się w czasie pracy na halach produkcyjnych.
Natomiast kobiety ubierają charakterystyczne bluzki i spódnice posiadające logo firmy, którą prezentują lub fartuchy ochronne. W różnych miejscach rozdawane są także specjalistyczne ubiory pracownicze, na przykład lekarze i pielęgniarki chodzą w białych fartuchach. Stały się one tak charakterystycznym elementem ubioru, że trudno wyobrazić sobie lekarza przebywającego na dyżurze nie posiadającego fartucha.