Moje ulubione style wystroju

rekursor BauhausDo prekursorów Bauhausu należeli: berliński architekt Peter Behrens i Henry van de Velde, założyciel Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Jednym ze współpracowników Behrensa był Walter Gropius, który dość szybko dał się

Moje ulubione style wystroju Strojenie domu czy mieszkania to z pewnością najprzyjemniejszy etap budowy czy remontu. Meble, komody, zastawa czy dodadzą mnóstwo uroku, jeśli będą dobrze dobrane.

Peter Bahrens - prekursor Bauhaus

Do prekursorów Bauhausu należeli: berliński architekt Peter Behrens i Henry van de Velde, założyciel Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Jednym ze współpracowników Behrensa był Walter Gropius, który dość szybko dał się poznać jako nowoczesny twórca. Zaczął propagować ideę standaryzacji ze względu na możliwości technologiczne przemysłu budowlanego.

Dążył do połączenia techniki ze sztuką. Rodziła się koncepcja wzornictwa przemysłowego i nowego podejścia do projektowania form produkowanych taśmowo. W płaszczyźnie filozoficznej istotną rolę odgrywały zapatrywania i idee polityczne twórców Bauhausu, głównie socjalistyczne.

Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Bauhaus


Stylowy minimalizm

Styl minimalistyczny ? mniej znaczy więcej. Wnętrz w tym stylu są zazwyczaj bardzo schludne i uporządkowane. Minimalizm wcale nie oznacza rezygnacji z ozdób, jednak ogranicza złożoność form, kształtów oraz kolorów.

Nie znajdziemy tam miejsca na prze kolorowane i skomplikowane wzory czy ozdoby. Minimalizm to elegancka prostota, czasami nawet chłodna i zimna, jednak dobrze urządzone wnętrze w tym stylu może być przytulne. Oczywiście nie każdy lubi minimalizm i wiążącą się z nim pewną 'pustość' jednak jak wiadomo co kto lubi.


Termin 'design'

W znaczeniu podstawowym design jest wyglądem czegoś, co powstało na podstawie projektu z myślą o wytwarzaniu kolejnych egzemplarzy, przy czym liczba wytworzonych egzemplarzy nie ma znaczenia ? liczy się sam zamiar powielania. W tym znaczeniu design przejmuje całą paletę stylów od wizualnych dziedzin sztuki, a więc może być design klasyczny, nowoczesny, futurystyczny itp.

W znaczeniu szerszym do wyglądu dochodzą takie cechy jak funkcjonalność i ergonomia.
Design odnosi się nie tylko do produktów trwałych, czy statycznych ? ale także do widowiska, np. pokazu sztucznych ogni czy spektaklu fontann wodnych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Design



© 2019 http://rbgroup.com.pl/