O serwerze w Wikipedii
Serwer WWW (ang.) web server ? program działający na serwerze internetowym, obsługujący żądania protokołu komunikacyjnego HTTP. Z serwerem WWW łączy się, poprzez sieć komputerową, przeglądarka internetowa, będąca jego klientem, aby pobrać wskazaną stronę WWW.
Serwer WWW może też korzystać z usług innego, równolegle działającego oprogramowania, np. MySQL i PHP, udostępniając wynikowe, dynamicznie utworzone strony WWW, wzbogacone danymi z bazy danych.
Statystyki wykorzystania serwerów www (dane z sierpnia 2014 według serwisu Netcraft):
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Serwer_WWW
Strony www
Strony internetowe w dzisiejszym świecie to prawdziwy klucz do sukcesu. Taki internetowy portal może być nie tylko świadectwem naszego profesjonalizmu, ale również przede wszystkim wartościową informacją dla potencjalnego klienta. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na założenie takich stron internetowych.
Chociaż dostępnych jest wiele gotowych kreatorów stron internetowych, to jednak większość przedsiębiorców korzysta z usług twórców stron internetowych. Trzeba przyznać ,że tworzenie stron internetowych przez wyspecjalizowanych informatyków ma wiele zalet. Przede wszystkim otrzymujemy produkt spersonalizowany, dopasowany do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Nic więc dziwnego, że takie przedsiębiorstwa cieszą się olbrzymią popularnością.
Wikipedia i e-commerce
Korzyści wynikające ze stosowania e-commerce jest wiele, najważniejsze z nich to:
oszczędność kosztów funkcjonowania i wyposażania biur, zmniejszenie liczby personelu, skrócenie kanałów dystrybucji (uproszczenie obiegu dokumentacji), zwiększenie prostoty kontaktu z klientami, całkowita lub częściowa rezygnacja z korzystania z magazynów,
zwiększenie ergonomii pomieszczeń ze strony producenta, tak jak przeznaczenie fizycznej powierzchni sklepu np. na produkcyjną bądź składową,
możliwość indywidualizacji kontaktu, rozumiana jako komunikacja z konkretnym odbiorcą (tzw. model one to one),
interaktywność, czyli ułatwione zapamiętywanie prezentowanych treści,
elastyczność,
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektroniczny