Czasami prawie każdy potrzebuje pomocy prawnej, czy obrońcę w sądzie. Bez znaczenia, czy jesteśmy niewinni, czy nie. Dlatego dobrze jest poszukać: i znaleźć dobrą dla nas kancelarię.
Po co mi prawnik?
W dzisiejszych czasach lepiej mieć swojego prawnika, zwłaszcza prowadząc swoją działalność. Ilość przepisów stanowiących o obowiązkach prowadzącego swoją działalność jest tak duża, że łatwo się w nich zgubić. Do tego dochodzą jeszcze opłaty i rozliczenia z ZUS i Urzędem Skarbowym.
Prawnik jest niezbędny przy tworzeniu i poprawkach w umowach zawieranych z klientami, tworzeniu regulaminów, poradach prawnych w kwestii problemów np. z reklamacją. Jego pomoc jest nieoceniona, a koszty kar i ewentualnych strat związanych z naszą nieznajomością prawa prawdopodobnie przekroczą koszty profesjonalnej pomocy prawnej.
Wikipedia o aplikacji
Aplikacja ? praktyka absolwenta studiów prawniczych, mająca na celu przygotować go do wykonywania poszczególnych zawodów prawniczych. Praktyka ta odbywa się w miejscach i w czasie określonym szczegółowymi przepisami i kończy się zdaniem stosownego egzaminu państwowego.
Celem aplikacji jest przygotowanie aplikanta do należytego i samodzielnego wykonywania zawodu.
Aplikant do zawodów prawniczych musi być nieskazitelnego charakteru, korzystać z pełni praw publicznych, mieć ukończone z tytułem magistra wyższe studia prawnicze polskie albo zagraniczne uznawane w Polsce. Na aplikację przyjmuje się osoby, które złożyły egzamin konkursowy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_(prawo)
Czy absolwent prawa bez aplikacji to już prawnik?
Studia prawnicze to jedne z trudniejszych kierunków, trudnością porównywane z medycyną. Prawnik, anim zdobędzie prawo do wykonywania zawodu musi takie studia ukończyć, jednak to dopiero początek w jego karierze. Jako przyszły radca prawny czeka go zrobienie aplikacji.
Są różne rodzaje aplikacji, a okres ich trwania równi się w zależności od wybranej specjalizacji. Radca prawny i adwokat to czas aplikacji równy 3 lata. Aplikacja to generalnie praktyka prawnicza, jednak w przypadku absolwentów prawa jest praktyką obowiązkową.