Czy oszczędzanie wody ogranicza swobodę?
Wiele osób nie zastanawia się nad oszczędzaniem wody, ponieważ według nich sprawiłoby to zbyt wiele trudności. Często myślimy, że oszczędzając wodę sprawimy sobie wiele niedogodności, a poza tym zmarnujemy wiele czasu na zastanawianie się nad tym, jak można zaoszczędzić i pilnowanie, by wypełniać przyjęte postanowienia. Tak naprawdę oszczędzanie wody wcale nie jest trudne, a jedyne co trzeba w tej kwestii zrobić, to odnaleźć metodę, która pozwoli nam oszczędzić, ale jednocześnie nie pozbawi nas możliwość korzystania z wody w taki sposób, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Rozwiązań jest wiele, a jednym z nich są chociażby zbiorniki na deszczówkę, które pozwolą nam z niej korzystać, zamiast marnować wodę z wodociągów.
Dlaczego warto oszczędzać wodę?
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dobro naszej planety zależy od każdego z nas. Wszyscy mamy wpływ na to, czy będzie ona piękna i zadbana, czy też zamieni się w pustynie pozbawioną życia, a jednym z działań jakie możemy podjąć, by ją chronić, jest oczywiście oszczędzanie wody. Istnieje wiele sposobów, by to robić, ale nie każdy się za to zabiera. Tak naprawdę jest to nasz wspólny obowiązek i każdy z nas powinien przykładać się i postępować w zgodzie z zasadami ekologii. Jeśli nie będziemy żyć w zgodzie z naturą, wody może szybko zabraknąć, a wtedy cała ludzkość będzie skazana na wyginięcie. Bardzo ważne jest, by każdy oszczędzał wodę, więc warto dowiedzieć się, jak można to zrobić.
Cytat z Wiki
Chemiczne oczyszczanie ścieków ? jedna z metod oczyszczania ścieków. Polega na wytrącaniu niektórych związków rozpuszczalnych lub ich neutralizacji za pomocą procesu koagulacji, neutralizacji, ekstrakcji, elektrolizy, destylacji lub sorpcji na węglu aktywnym. Oczyszczanie chemiczne stosuje się głównie przy ściekach przemysłowych, które zawierają metale ciężkie oraz chemiczne związki organiczne.
W momencie zadziałania substancjami chemicznymi na ścieki uzyskujemy:
zobojętnienie ścieków,
wydzielenie ze ścieków substancji stałych,
wydzielenie ze ścieków substancji organicznych, koloidalnych i związków rozpuszczalnych, przede wszystkim soli metali ciężkich,
odkażenie ścieków,
usunięcie przykrego zapachu,
utlenienie substancji ściekowych.
Źródło: Chemiczne_oczyszczanie_ścieków