O podróży grupą

iskopodłogowyAutobus niskopodłogowy ? pojazd klasy I, II lub A, w którym co najmniej 35 % powierzchni dostępnej dla pasażerów stojących (lub w jego przedniej części w przypadku pojazdów przegubowych bądź na pokładzie dolnym w przy

O podróży grupą Podróże krajowe czasami są trudne, zwłaszcza z wycieczką zorganizowaną, czasami jest potrzeba zorganizowania większego transportu. Dobrze jest mieć kontakt na .

Wiki: Autobus niskopodłogowy

Autobus niskopodłogowy ? pojazd klasy I, II lub A, w którym co najmniej 35 % powierzchni dostępnej dla pasażerów stojących (lub w jego przedniej części w przypadku pojazdów przegubowych bądź na pokładzie dolnym w przypadku pojazdów dwupokładowych) stanowi powierzchnię bez stopni i zapewnia dostęp do co najmniej jednych drzwi głównych1.

Autobus, który nie ma stopni wejściowych, co jest ułatwieniem przy wymianie podróżnych na przystankach oraz dla osób niepełnosprawnych, starszych i z wózkami dziecięcymi. Część autobusów niskopodłogowych umożliwia swobodny przewóz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus_niskopodłogowy


Kontrola przez policję

Kontrole autokarów przed podróżą zdarzają się coraz częściej, zwłaszcza przy wycieczkach szkolnych. Powodów jest wiele, zaczynając od zaleceń zwiększenia tychże kontroli. Rodzice dzieci również coraz częściej nalegają na kontrolę stanu technicznego oraz trzeźwości kierowcy, a policja ma obowiązek przyjechać na każde takie zgłoszenie.

Badanie podstawowych kwestii sprawności technicznej pojazdu np. sprawdzenie hamulców czy świateł, to nieodzowna część kontroli przeprowadzanej przez policję po otrzymaniu zgłoszenia. Dodatkowo sprawdzane są bagażniki, silnik oraz wnętrze autokaru w poszukiwaniu potencjalnych niebezpieczeństw. Ważną częścią kontroli jest też sprawdzenie podwozia w poszukiwaniu ewentualnych oznak zniszczenia, czy ładunków wybuchowych. Jeżeli mamy wątpliwości co do stanu technicznego autokary należy zawsze zadzwonić na policję, aby przeprowadzili taką kontrolę, może ona uratować wiele żyć.


Kwestia przewozu

Przy organizacji większej wycieczki, np szkolnej, trzeba pomyśleć o wielu rzeczach. Jedną w bardzo ważnych rzeczy jest sam transport, oczywiście można jechać pociągiem czy komunikacją miejską. Taka metoda podróży może wydawać się korzystna, ale w tym przypadku cała grupa jest ograniczona przez rozkład jazdy oraz przystanki, które nie zawsze są w korzystnym dla nas położeniu. Z punktu widzenia logistycznego też jest to problem, ponieważ grupa jakoś musi dostać się z dworca do hotelu czy innego miejsca zakwaterowania.

Dużo lepiej wypada tutaj przewóz autokarem, który przyjedzie na wskazane miejsce o wskazanej godzinie i zawiezie grupę wycieczkową na wskazane miejsce. Cena jest nieco wyższa niż w przypadku korzystania z komunikacji publicznej, jednak wygoda i komfort podróży jest tego warty. Dodatkowo jeżeli w ramach wycieczki planujemy wyjazdy to autokar zostaje razem z kierowcą, aby mógł zawieźć grupę i wrócić z powrotem.



© 2019 http://rbgroup.com.pl/