O przypadkach silnego bólu zęba

ie, że ból pojawia się nagle. Co prawda bardzo często wynika to z odwlekania wizyty stomatologa, jednak niezależnie od przyczyny, ból zęba jest bardzo nieprzyjemny, a niekiedy doskwiera tak bardzo, że utrudnia normalne funkcjonowa

O przypadkach silnego bólu zęba

Nagłe kłopoty z zębami ? co robić?

Zdrowe zęby nie sprawiają żadnych problemów ? wyjątkiem jest sytuacja, kiedy w wyniku urazu stan ten się zmienia. Zdarza się też oczywiście, że ból pojawia się nagle. Co prawda bardzo często wynika to z odwlekania wizyty stomatologa, jednak niezależnie od przyczyny, ból zęba jest bardzo nieprzyjemny, a niekiedy doskwiera tak bardzo, że utrudnia normalne funkcjonowanie. Zarówno w przypadku uszkodzenia zęba, jak i pojawienia się dolegliwości bólowych, konieczna jest jak najszybsza wizyta u dentysty. Jeśli problem pojawia się nagle, należy skorzystać z pomocy pogotowia stomatologicznego, pracownicy którego zastosują doraźne środki zaradcze. Zwykle jednak nie rozwiązuje to problemu całkowicie i konieczne jest leczenie zębów w normalnym trybie.


O "słynnych" ósemkach

Zęby mądrości (łac. dens serotinus, pot. "ósemki") ? zwyczajowe określenie trzecich zębów trzonowych u człowieka. Człowiek ma cztery takie zęby ? są one ostatnimi zębami z każdej strony, zarówno w szczęce, jak i w żuchwie.

Okres ich wyrzynania się jest bardzo różny ? najczęściej przypada między 17. a 21. rokiem życia, czasem jednak może trwać nawet do 40. Wyrzynaniu się zębów mądrości zwykle towarzyszy ból. Ponadto ósemki nie zawsze wyrzynają się całkowicie, mogą wychodzić pod nieprawidłowym kątem, a czasem nie pojawiają się wcale. Zęby mądrości uważa się za narządy szczątkowe u człowieka.

Są one najbardziej narażone na próchnicę ? zarówno ze względu na trudny dostęp do nich szczoteczką do zębów, jak i zaleganie w ich okolicach pokarmu. Ponadto biorą mały udział w rozdrabnianiu pokarmu, za to mogą wystawać pod innym kątem niż linia pozostałych zębów. Z tych wszystkich powodów panował niegdyś wśród dentystów pogląd, iż zęby te należy zawsze usuwać, jako mało przydatne człowiekowi, a niosące z sobą dużo różnych problemów. Obecnie odchodzi się od tego typu praktyk.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C4%85b_m%C4%85dro%C5%9Bci


Wypadnięcie plomby

Wypadnięcie plomby z zęba leczonego u dentysty zdarza się w różnych sytuacjach ? najczęściej jest to najmniej spodziewany moment. Ze względu na fakt, że problem ten niesie za sobą kolejne, bo ząb narażony jest na dalsze uszkodzenia i działanie bakterii, konieczna jest jak najszybsza wizyta u stomatologa. Zwlekanie z nią może sprawić, że w efekcie konieczne będzie leczenie kanałowe, stąd nie warto lekceważyć wypadnięcia plomby. Jeśli dodatkowo ostre krawędzie zęba ranią język, szybka interwencja profesjonalisty jest tym bardziej istotna ? czasem trzeba udać się na pogotowie stomatologiczne, aby uniknąć mało przyjemnych urazów, a jednocześnie zapobiec dalszym uszkodzeniom i pozbyć się bólu.



© 2019 http://rbgroup.com.pl/