O specjalnych jednorazowych artykułach stosowanych w salonach kosmetycznych i gabinetach lekarskich

y firmą zajmującą się zaopatrzeniem medycznym a daną placówką. Nawiązanie takiej umowy pomiędzy tymi dwoma podmiotami jest korzystne dla obu stron ? zaopatrzenie medyczne uzyskuje stałe zlecenia, natomiast szpital czy przychodnia

O specjalnych jednorazowych artykułach stosowanych w salonach kosmetycznych i gabinetach lekarskich

Zaopatrzenie medyczne ? o czym warto pamiętać?

Szczególnie w miejscach takich, jak szpitale czy prywatne ośrodki zdrowia istnieje konieczność nawiązywania stałej współpracy pomiędzy firmą zajmującą się zaopatrzeniem medycznym a daną placówką. Nawiązanie takiej umowy pomiędzy tymi dwoma podmiotami jest korzystne dla obu stron ? zaopatrzenie medyczne uzyskuje stałe zlecenia, natomiast szpital czy przychodnia może pozbyć się problemu dostarczania na czas asortymentu koniecznego przy świadczeniu usług lekarskich. Jednak dłuższa współpraca szpitala czy ośrodka zdrowia z firmą zajmującą się zaopatrzeniem medycznym jest bardzo korzystna dla obu stron tylko w sytuacji, gdy obie strony wywiązują się z warunków takiej umowy. Dlatego też przed przystąpieniem do realizacji takiego porozumienia warto ustalić wszystkie warunki.


Co oferują nam osoby odpowiadające za zaopatrzenie medyczne

Najbardziej popularną działalnością prowadzoną przez firmy zajmujące się zaopatrzeniem medycznym jest sprzedaż sprzętów potrzebnych w codziennej pracy lekarskiej. Są to, zależnie od wielkości firmy, różnego rodzaju urządzenia. Większość trudniących się zaopatrzeniem medycznym przedsiębiorstw oferuje swoim klientom również wiele artykułów, które są jednorazowego użytku i które muszą być zamawiane w dużej ilości dla pacjentów, szczególnie dla tych znajdujących się w dużych szpitalach. Dlatego też można powiedzieć, że zaopatrzenie medyczne to bardzo zróżnicowana dziedzina i chyba nie można znaleźć dostawcy od produktów wszelkiego rodzaju, a wybór kilku może - wbrew pozorom - okazać się bardziej korzystny dla klienta.


Technologia medyczna

Technologia medyczna

Technologia medyczna - w ujęciu szerokim to dowolny rodzaj wiedzy zaangażowanej w realizację zadań i osiąganie określonych rezultatów systemu opieki zdrowotnej. W ujęciu wąskim technologie medyczne to środki niematerialne (wiedza, umiejętności, procedury, rozwiązania organizacyjne) i materialne (leki, urządzenia) związane bezpośrednio lub pośrednio z udzielanymi świadczeniami opieki zdrowotnej i konkretnymi interwencjami (leczniczymi, diagnostycznymi, rehabilitacyjnymi bądź prewencyjnymi).

W polskim systemie zdrowotnym dostęp obywateli do technologii medycznych (leków, wyrobów medycznych, procedur medycznych i systemów organizacyjnych) jest regulowany przez ubezpieczyciela - Narodowy Fundusz Zdrowia - w oparciu o przeprowadzoną ocenę technologii.

Ocena technologii medycznych (HTA, ang. health technology assessment) składa się z analizy efektywności klinicznej (wykonywanej zgodnie z zasadami EBM), analiz ekonomicznych (wykonywanych zgodnie z zasadami farmakoekonomiki) oraz analizy wpływu refundacji danej technologii na budżet płatnika (w polskim systemie zdrowotnym - na budżet Narodowego Funduszu Zdrowia). HTA ma rosnące znaczenie dla podejmowania decyzji o refundacji technologii medycznych, stanowiąc racjonalną podstawę tych decyzji.

Jedną z pierwszych instytucji państwowych regulujących ocenę technologii medycznych udostępnianych ubezpieczonym obywatelom w ramach państwowej opieki zdrowotnej był brytyjski instytut NICE. W Polsce ocenę technologii medycznych, zgodnie z odpowiednimi wytycznymi1 przeprowadza Agencja Oceny Technologii Medycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Technologia_medyczna



© 2019 http://rbgroup.com.pl/