Nowoczesne podejście taksówkarzy
Transport osobowy, a w tym także taxi to nieodłączny element komunikacji w miastach i pomiędzy nimi. Co prawda ostatnio częściej korzysta się z własnego auta, jednak sprawa wygląda inaczej w przypadku podróży...na lotnisko. Parking lotniskowy jest horrendalnie drogi i taniej wychodzi po prostu zamówić sobie transfer na lotnisko.
Teraz większość firm oferuje również płatność kartami i w zagranicznych walutach, co wydaje się być logicznym następstwem przewożenia zagranicznych pasażerów, których wg. pracujących w branży, przybywa z roku na rok.
O mikrobusach
Mikrobus ? autobus niewielkich rozmiarów, przeznaczony do przewozu na miejscach siedzących od 9 do 20 pasażerów, nie licząc kierowcy (według niektórych autorów, do 17 osób)1. Mikrobusy, zwłaszcza starsze, projektowane i wytwarzane były często z użyciem podzespołów samochodów osobowych, jak silniki, układ napędowy i zawieszenie kół (np. polski ZSD Nysa). Większe pojazdy unifikowane są często z lekkimi samochodami ciężarowymi (dostawczymi)/
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrobus
Biznes klasa w taksówce?
Transport luksusowym samochodem dla gości biznesowych zza granicy z pewnością zrobi lepsze wrażenie niż zwykła taksówka klasy C. Kiedy w grę wchodzą interesy to nie można oszczędzać i warto pokazać się z najlepszej strony.
Taki transport z lotniska na lotnisko, albo na miejsce spotkania to dobra alternatywa dla komunikacji miejskiej, która bywa zawodna. Pociąg czy autobus może się zwyczajnie spóźnić, albo ulec poważnej awarii, przez co można nie zdążyć na ważne spotkanie, czy spóźnić się na lot. Dlatego też taka usługa dostępna jest na rynku, więc znaczy, że jest na nią popyt.
Co do statystyki
Wg. danych z urzędu statystycznego w 2013 roku z usług transportowych ? bez komunikacji miejskiej i podmiotów do 9 osób- skorzystało ponad 20 tys. Polaków. Jest to wynik o 8 tys słabszy niż w latach 2006-2007. Jednak co to tak naprawdę oznacza dla przedsiębiorców z sektora transportu osobowego?
Na pewno zmianę odczuli większe firmy z tego rynku, jednak firmy małe do 9 osób pewnie nie zauważyły większych wahań w ilości chętnych na pojedyncze przewozy. A sam fakt zmniejszenia liczby przewozów pasażerskich wynika z faktu coraz większej ilości samochodów przypadających na jednego Polaka. Przeciętnie każdy Polak posiada pół auta!