Czy potrzebujesz odzieży termoaktywnej?
Markowa odzież może wydawać się przereklamowana i przedawkowana marketingiem, jednak warto samemu sprawdzić sobie czy markowa termoaktywna koszulka różni się czymś od bawełnianego t-shirtu. Po przeprowadzonym porównaniu przekonasz się, czy faktycznie potrzebujesz droższej odzieży, czy wystarczy Ci ta zwykła bez właściwości termoaktywnych. Na pewno jeżeli dużo ćwiczysz i do tego intensywnie się pocisz, taka koszulka może być bardzo dobrym wyborem.
Odzież termoaktywna zmniejsza odczucie dyskomfortu, a bielizna pomoże zachować większą higienę podczas długiego wysiłku fizycznego.
Działanie odzieży termoaktywnej
Rodzajów i typów odzieży termoaktywne na przestrzeni lat powstało już dość sporo. Przeróżne materiały, zarówno te naturalne jak i syntetyczne, różne grubości i parametry komfortu cieplnego oraz przepuszczalności wilgoci. Ogólna zasada działania wszystkich tych materiałów polega na wypuszczaniu wilgoci w kierunku od skóry, zachowując przy tym właściwości termiczne.
Odzież termoaktywna ma więc zapewnić nam dobre odprowadzanie potu oraz pełnić rolę okrycia i izolować od warunków zewnętrznych w różnym stopniu. Materiał i wybór przepuszczalności zależy jedynie od naszych potrzeb.
O materiał Rhovyl w Wikipedii
Rhovyl ? jedno z włókien syntetycznych przeznaczonych do produkcji bielizny termoaktywnej. Włókno Rhovyl wykonane jest z polichlorku winylu i ma strukturę kapilarną, przez co tkaniny z niego wykonane znakomicie odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała i zapewniają zachowanie naturalnego mikroklimatu skóry.
Tkaniny z włóknem Rhovyl występują w trzech podstawowych wersjach:
Rhovyl'on - zapewnia dobre odprowadzanie wilgoci i podstawowy komfort cieplny, przeznaczony jest jednak raczej do zajęć rekreacyjnych niż wyczynowych,
Rhovyl'up - mieszanka włókien rhovylu oraz celulozowych zapewnia poprawioną oddychalność i lepszą izolację termiczną, jednak kosztem większej gramatury,
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rhovyl