Tania renowacja mebli
Meble skórzane potrafią bardzo dobrze i gustownie wyglądać, jednak co jakiś czas wymagają one odpowiedniej renowacji, ponieważ tylko wówczas mogą służyć swoim właścicielom przez wiele lat jako ozdoba różnych domowych pomieszczeń. Tania renowacja mebli może być przeprowadzana przez samych ich właścicieli przy użyciu środków dostępnych w sprzedaży. Jednak zdarza się, że niektóre meble wymagają bardziej poważnej renowacji.
Wówczas przeprowadzana jest ona przez prawdziwych specjalistów. Mogą oni przeprowadzić taką renowację w domu klienta lub zabrać jego meble do jednego ze swoich warsztatów. Fachowo odnowione meble na pewno będą bardzo trwałe i będą mogły nadal pięknie wyglądać. Niektóre osoby potrafią przez wiele lat korzystać z tych samych, ale odnawianych mebli.
Wikipedia i skóra hamburska
Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie).
Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością). Skóra hamburska wyprawiana jest garbnikami roślinnymi. Pierwotnie sposób jej garbowania wypracowano w Hamburgu, stąd nazwa i skóry, i całego procesu, zwanego hamburskim.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_hamburska
Z Wikipedii: jak wyprawić skórę
Wyprawianie skóry ? proces polegający na obróbce skóry zwierzęcej, który w ogólności składa się z trzech etapów: etapu przygotowawczego, garbowania i kondycjonowania. Wszystkie prawdziwe skóry przechodzą te trzy etapy składowe. Jednakże, w zależności od rodzaju skóry, mogą być dodane także dodatkowe operacje.
Proces ten może objąć więc ogółem kilka etapów:
solenie lub suszenie skóry zaraz po zdjęciu z martwego zwierzęcia;
nawilżenie skóry poprzez moczenie w wodzie w celu przywrócenia jej elastyczności;
zmiękczenie włosa i górnej warstwy skóry poprzez zanurzenie skóry w roztworze wody, wapna i siarczku sodu;
oczyszczenie skóry z resztek tłuszczu zwierzęcia;
garbowanie;
umycie skóry i nasączenie jej substancjami oleistymi w celu zmiękczenia;
impregnacja za pomocą olejków, tłuszczu i wosku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyprawianie_skóry