Naklejki to tylko jeden z wielu produktów poligraficznych, mają one również odmiany np. . Technik druku jest coraz więcej i w coraz lepszych cenach. Materiały drukowane.
Definicja drukarni
Drukarnia ? zakład produkcyjny zajmujący się wytwarzaniem różnorodnych wyrobów poligraficznych. W szczególności mogą to być gazety i czasopisma, broszury i książki, jak również szereg druków akcydensowych łącznie z opakowaniami. Drukować może zarówno na masową skalę, jak i druki spersonalizowane, czyli takie, gdzie każda kopia jest unikalnym egzemplarzem. Poszczególne drukarnie mogą zajmować się tylko samym zadrukiem podłoża, jak również wykonywać czynności introligatorskie, przez co wytwarzać nawet gotowe wyroby poligraficzne, a więc oprawione i ewentualnie uszlachetnione, oraz przygotowane do dystrybucji. Zazwyczaj jednak nawet w najprostszej drukarni wykonywane są wstępne czynności introligatorskie, natomiast w rozbudowanych zakładach część introligatorska może stanowić nawet większą część zakładu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drukarnia
DTP
Operator DTP to osoba odpowiedzialna w drukarniach, wydawnictwach i wszędzie tam, gdzie drukuje się materiały w dużych ilościach, za poprawne przygotowanie plików, które będą drukowane. Zadanie w teorii łatwe i proste, jednak jeden mały błąd operatora DTP i nakład kilku tysięcy egzemplarzy gazet może być do wyrzucenia. W takiej pracy wiele rzeczy może pójść nie tak: zmiana papieru na inny, nowa drukarka z innymi tuszami, błędne prze konwertowanie barw. Do tego jeszcze błędy typu literówki, złe umieszczenie jakiegoś elementu czy też po prostu niedopracowanie kilku szczegółów. Wszystko to może się bardzo źle skończyć i przynieść duże straty- jest to więc praca w stresie i napięciu, bo jak coś pójdzie nie tak to zazwyczaj będzie właśnie na operatora DTP.
O użyciu i wytwarzaniu plomb gwarancyjnych
Pewnie nie raz próbowałeś lub próbowałaś rozkręcić jakiś sprzęt elektroniczny, aby sprawdzić co jest w środku. I często zdarza się, że naklejka zasłania śrubkę, lub jest przyklejona w miejscu, gdzie dwie części obudowach się rozłączą. Jest to tak zwana plomba gwarancyjna. Naklejana jest w oczywistym celu: aby stwierdzić, czy uszkodzenie sprzętu nie zastąpiło na skutek naruszenia wnętrza urządzenia przez niewprawnego użytkownika.
Druk takich plomb oferuje niewiele firm poligraficznych w Polsce dlatego jest to towar raczej dość ciężko dostępny. Same plomby drukuje się na specjalnej folii lub papierze w zależności od ich przeznaczenia i od woli zamawiającego. Najczęściej takie plomby są opatrzone w hologramy, które stanowią zabezpieczenie przed ich podrobieniem