Projektowanie stron Rybnik

zację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1. Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki spos

Projektowanie stron Rybnik Projektowanie stron Rybnik

Kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets, w skrócie CSS) to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1. Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarkę internetową zawartość wybranego elementu (lub elementów) (X)HTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak rodzina czcionek, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki. Wykorzystanie arkuszy stylów daje znacznie większe możliwości pozycjonowania elementów na stronie, niż oferuje sam (X)HTML.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaskadowe_arkusze_stylów

Systemy zarządzania treścią (CMS) to podstawa dzisiejszych stron i właściwie 90% wszystkich stron je posiada. Jednak co to takiego i czemu jest potrzebne? Cóż, kiedyś aby mieć stronę i zmieniać na niej informacje trzeba było znać język HTML, JavaScript, PHP... Teraz wystarczy zalogować się do panelu i wszystko mamy 'podane na tacy' i w parę kliknięć można zmienić treść na stronie. Większość systemów CMS jest dość prostota w obsłudze, ale są również takie kwiatki jak Typo3, którego usability leży i kwiczy. Mając stronę na tego typu CMS'sie i tak musimy zatrudnić webmastera, albo nawet programistę... Obecnie najpopularniejszym CMS'em jest WordPress, głównie ze względu na prostotę i duże możliwości.

Za pomocą systemów elektronicznej wymiany danych (ang. Electronic Data Interchange ? EDI) przedsiębiorstwa już na początku lat 80. drogą elektroniczną wymieniały się informacjami. System ten wykorzystywał synchroniczne połączenia pomiędzy dwoma serwerami i jednocześnie umożliwiał przekazywanie wszelkiego rodzaju informacji, jak np. terminów dostaw, zamówień kupna, czy też potwierdzeń płatności. EDI oferował przedsiębiorstwom wydajniejszy sposób przesyłania informacji niż tradycyjna poczta czy fax, lecz działał w sieci firmowej, co ograniczało jego zdolność do obsługi wielu użytkowników.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektroniczny

Od kilku lat możemy zaobserwować coraz więcej przedsiębiorstw świadczących usługi z zakresu identyfikacji wizualnej. Osoby pracującej w takiej firmie zajmują się nie tylko tworzeniem logo danej marki czy haseł reklamowych. Coraz częściej takie usługi obejmują kompleksowe dbanie o rozwój i odpowiednią strategię marketingową danej firmy. Bardzo często do zakresu obowiązków specjalistów od identyfikacji wizualnej należy także projektowanie opakowań dotyczących konkretnego produktu oraz tworzenie stron internetowych. Zatem, aby zapewnić doskonałe funkcjonowanie takiego przedsiębiorstwa należy zgromadzić specjalistów z wielu branż takich, jak informatyka czy projektowanie.

Darmowe silniki obsługujące strony to świetne narzędzia do tworzenia stron półprofesjonalnych i profesjonalnych. Gotowe rozwiązania obsługujące podstawy każdej strony takie jak: logowanie, menu, templatki, czy dodatkowe moduły to doskonały sposób na szybkie stworzenie strony, która będzie wyglądała na wiele godzin pracy. Gotowe rozwiązania oczywiście niosą za sobą pewne ograniczenia w funkcjonalności, jednak w większości przypadków wystarczy napisać odpowiedni plugin, skrypt czy zmodyfikować źródło takiego silnika, aby dopasować go do naszych potrzeb. Wiele firm korzysta z tych rozwiązań i wcale nie są to półprodukty lecz pełno prawne i funkcjonalne witryny internetowe.


© 2019 http://rbgroup.com.pl/