Salon kosmetyczny - o zabiegach i kosmetykach

j opalenizny, którą można uzyskać bez udziału słońca, nie prowadzi jednak do powstawania melaniny, naturalnego barwnika powstającego w skórze pod wpływem promieniowania UV. Dlatego też ten rodzaj zabarwienia nie chroni przed dział

Salon kosmetyczny - o zabiegach i kosmetykach

Czym jest samoopalacz?

Samoopalacz ? środek kosmetyczny mający na celu nadanie skórze brązowego odcienia bez naświetlania skóry promieniami UV.

Samoopalacz imituje efekt naturalnej opalenizny, którą można uzyskać bez udziału słońca, nie prowadzi jednak do powstawania melaniny, naturalnego barwnika powstającego w skórze pod wpływem promieniowania UV. Dlatego też ten rodzaj zabarwienia nie chroni przed działaniem promieni słonecznych i skóra wymaga ochrony przed słońcem preparatami z filtrami ochronnymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoopalacz


Mechanizm działania depilacji laserowej

Podstawową zasadą umożliwiającą laserowe usuwania owłosienia jest selektywna fototermoliza czyli dopasowanie długości fali światła oraz czasu trwania impulsu laserowego tak aby uszkodzić docelową tkankę, z minimalnym wpływem na tkanki otaczające2. Lasery stosowane w depilacji powodują miejscowe uszkodzenie materii o ciemniejszej barwie - melaniny w obszarze, który jest odpowiedzialny za wzrost włosa, czyli w mieszku włosowym, nie ogrzewając przy tym reszty skóry. Melanina jest głównym chromoforem dla obecnie stosowanych laserów depilujących. Melaniny są polimerami, których skład chemiczny zależy przede wszystkim od natury substratu i warunków lokalnych w jakich te substancje powstają. Melaniny naturalnie występują w organizmie i nadają kolor skórze oraz włosom. We włosach występują dwa rodzaje melaniny, eumelanina nadaje kolor brązowy lub czarny, natomiast feomelanina jest pigmentem o zabarwieniu żółtoczerwonym. Ze względu na efekt selektywnej absorpcji fotonów światła laserowego najlepsze efekty uzyskiwane są dla włosów o zabarwieniu czarnym bądź brązowym2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_laserowa


Typy odżywek do włosów

Odżywka do włosów - jeden z produktów pielęgnacyjnych, którego celem jest ochrona włosów przed uszkodzeniem oraz regeneracja zniszczonych włosów i zapobieganie dalszym uszkodzeniom. Wyróżniamy następujące rodzaje odżywek do włosów:

nawilżająca, do włosów suchych i zniszczonych,
po trwałej ondulacji,
do farbowanych włosów, chroniąca połysk,
do włosów z łupieżem,
do włosów przetłuszczających się,
do włosów normalnych,
wzmacniająca, do włosów cienkich, osłabionych i wypadających,
kondycjonująca, do włosów mających skłonności do rozdwajania się i łamania,
regenerująca (odbudowująca) do włosów zniszczonych wielokrotnymi zabiegami chemicznymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Od%C5%BCywka_do_w%C5%82os%C3%B3w



© 2019 http://rbgroup.com.pl/