Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?
Życie w ciszy
Słuch jest bardzo ważnym zmysłem w naszym życiu. Trudno nam sobie wyobrazić, jak można funkcjonować w zupełnej ciszy. Takie doświadczenie nie należy do przyjemnych, ba - powoduje, że nasz mózg nie funkcjonuje prawidłowo, ponieważ potrzebuje do tego bodźców. W efekcie tworzy jw sobie sam. Osoby niedosłyszące, często źle funkcjonują w społeczeństwie, ponieważ ciężko jest innym wyobrazić sobie w jakiej są sytuacji. Wstydzą się, bywają zbyt nerwowi, lub bardzo przestraszeni. Powinniśmy mieć więcej empatii i zrozumienia dla tych, którzy borykają się z poważnymi zdrowotnymi problemami. Pamiętajmy, że nas też może dotknąć wiele nieprzyjemnych dolegliwości, które utrudnią nam życie. Uczmy nasze dzieci szacunku dla wszystkich i uczulajmy, że warto pomagać tym, którzy tego potrzebują.
Co powinieneś wiedzieć o badaniu słuchu
Badanie słuchu ? jest to ocena reakcji organizmu powstałej w wyniku stymulacji dźwiękowej. Badania słuchu dzielą się na badania subiektywne i badania obiektywne. Subiektywne badania słuchu, w przeciwieństwie do badań obiektywnych, wymagają aktywnej współpracy osoby badanej (od osoby badanej wymaga się świadomej informacji zwrotnej np. czy dźwięk jest słyszalny). Badania słuchu można podzielić również na badania progowe oraz nadprogowe. Celem badań progowych jest określenie najcichszego możliwego do usłyszenia dźwięku, w badaniach nadprogowych oceniana jest percepcja dźwięku powyżej progu słyszenia.
Wskazania:
niedosłuch lub jego podejrzenie
zawroty głowy
zaburzenia równowagi
szumy uszne
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Badanie_s%C5%82uchu
Życie w odosobnieniu
W mediach możemy zauważyć coraz więcej akcji, mających na celu wzrost tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych. Promują one bardzo słuszną ideę, dzięki której osoby te czują się coraz swobodniej w społeczeństwie. Problem braku empatii i zrozumienia dotyczy także szerokiej rzeszy osób z problemami zdrowotnymi takimi jak np. niedosłuch. Powoduje to niejednokrotnie alienację osób zmuszonych do noszenia aparatu słuchowego, która spowodowana jest strachem przed odrzuceniem przez społeczeństwo. Ważne jest, aby promować w swoim otoczeniu zrozumienie i akceptację dla takich osób, aby swobodnie uczestniczyły w życiu społecznym. Swoim zachowaniem możemy dać dobry przykład innym i zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Nigdy nie możemy być pewni, że choroba nie dotknie także nas lub naszych najbliższych.