Nadganianie jakością i usługami
Taksówki muszą podążać z duchem czasu, już teraz wiele z nich oferuje płatność kartą. Klimatyzacja to już wymóg, a nie dodatkowa wygoda, a darmowe Wi-Fi powoli staje się standardem.
Dodatkowo kierowcy powinni posługiwać się jeżykiem angielskim lub niemieckim, aby nie mieć problemów z obsłużeniem zagranicznych klientów, którzy ostatnio coraz częściej zaglądają do naszego kraju. Takie niuanse potrafią zdeterminować rynkową pozycję firmy taksówkarskiej i od nich zależeć mogą jej dochody i ilość klientów.
Kierowca zawodowy. Definicja z Wikipedii
Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kierowca
Miasto bez taksówek?
Taksówki tak bardzo wpisały się w miejski krajobraz, że ciężko wyobrazić sobie Polskie czy jakiekolwiek inne miasto bez nich, jadących gdzieś w tle. Taksówki są wręcz niezbędnym elementem miejskiego ruchu i transportu osób- część podróżujących nie wyobraża sobie bez nich życia.
W większych miastach firmy taksówkarskie wprowadzają dodatkowe usługi oraz promocje mające zachęcić do stałego korzystania z ich usług. Do takich usług można zaliczyć np. dowóz jedzenia z restauracji, która dowozu nie oferuje, albo dowiezienie zakupów prosto pod nasze drzwi.