Mało jest działek bez ogrodzenia, przynajmniej tych używanych. Ogrodzenie musi być wytrzymałe i stabilne, dlatego należy zafundować sobie takie, które spełnia te cechy. Właśnie dlatego to solidny wybór.
Bramy wjazdowe do posesji
W obecnych czasach wiele osób decyduje się na wybudowanie od podstaw własnego domu, co uznaje za lepsze rozwiązanie, niż wynajem lub kupno już zagospodarowanego domu. Zanim jednak przystąpi się do budowy domu, każdy właściciel posesji powinien zadbać o postawienie wokół niej dobrego ogrodzenia.
Nowoczesne ogrodzenia oprócz tego, że ochraniają posesję przed wjazdem na jej teren osób niepożądanych, potrafią także bardzo gustownie wyglądać i stać się ozdobą każdego domu. Można również dokonywać wyboru spośród wielu bram wjazdowych, które mogą być obsługiwane ręcznie lub przy wykorzystaniu pilota zdalnego sterowania. Trzeba pamiętać, że każde ogrodzenie co jakiś czas wymaga wykonania przy nim prac konserwacyjnych, mogą one polegać np. na ponownym malowaniu.
Jakie warunki musi spełniać ogrodzenie? Cytat z Wikipedii
Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.
Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione.
Bramy i furtki w ogrodzeniu nie mogą otwierać się na zewnątrz działki.
Furtki w ogrodzeniu przy budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej nie mogą utrudniać dostępu do nich osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Szerokość bramy powinna wynosić w świetle co najmniej 2,4 m, a w przypadku zastosowania furtki jej szerokość powinna być nie mniejsza niż 0,9 m, przy czym na drodze pożarowej szerokości te regulują przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodzenie
Wiki i historia płotów
Płoty w postaci przeplatanych gałęziami pali występowały na terenie Polski dość długo, w późniejszym okresie używać zaczęto wikliny lub sznurów do wiązania mniejszych palików z przęsłami, które z kolei mocowane były do większych drewnianych słupów. Dopiero produkcja masowa gwoździ, spowodowała, że mniejsze paliki, a później sztachety zaczęto łączyć nimi z przęsłami, a te ze słupkami. Z kolei upowszechnienie cementu jako materiału do tworzenia zaprawy murarskiej spowodowało tworzenie słupów betonowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płot