Coraz więcej weterynarzy
Zwierząt domowych, jak pupili, przybywa- a co za tym idzie i przychodni weterynaryjnych jest coraz więcej. Jest popyt to musi być i podaż. Na fali nowo powstających przychodni może być ciężko wybrać tą najbardziej rzetelną.
Absolutnie nie zniechęcam do chodzenia ze zwierzakiem do nowo otwartych przychodni, jednak jeżeli taka przychodnia ma złe opinie to zastanowiłbym się dwa razy zanim bym o niej poszedł. Ważna jest również sprawa oferowanych usług dodatkowych, takich jak zabiegi operacyjne, prześwietlenia czy porady dietetyczne dla otyłego zwierzaka.
Specjalizacje weterynarzy i leczenie
Dobry weterynarz pomoże naszemu zwierzęciu już przy pierwszej wizycie. Ważna jest jak najszybsza diagnoza, wiec warto udać się od kliniki, która ma na swoim zapleczu wszelkie urządzenia diagnostyczne takie jak: USG, RTG itp. Jest to bardzo istotne, aby pomóc zwierzęciu jak najszybciej, zwłaszcza przy urazach układu kostnego. Kolejną ważna sprawa jest sam weterynarz. Powinien być on specjalistom od pewnej grupy zwierząt, niestety większość weterynarzy to specjaliści od chorób psów i kotów, a co za tym idzie weterynarzy innych specjalizacji jest znacznie mniej.
Co powoduje niemały problem, gdy mamy jakieś egzotyczne zwierzątko, lub jakiegoś gryzonia czy królika. Ich choroby, układ pokarmowy itd. różnią się od tego u psa czy kota i inne jest również postępowanie w przypadku choroby takiego zwierzaka. Dlatego jeżeli mamy coś innego niż psa lub kota, warto poszukać odpowiedniego specjalisty zawczasu, aby wiedzieć gdzie się udać w razie potrzeby.
Czym jest zoofizjoterapia
Celem zoofizjoterapii jest polepszenie jakości życia oraz redukcja bólu. Specjaliści zoofizjoterapeuci, posiadający wiedzę i kwalifikacje w zakresie fizjoterapii, anatomii, fizjologii i schorzeń zwierzęcych, wykonują zabiegi lecznicze, które z powodzeniem mogą być stosowane u psów, kotów, ptaków, królików, a także w przypadku koni i innych zwierząt towarzyszących człowiekowi. Zoofizjoterapia wpływa na redukcję bólu i przyspiesza proces zdrowienia po wypadkach, zabiegach chirurgicznych, chorobach neurologicznych oraz degeneracyjnych, chorobach związanych ze starzeniem się zwierzęcia, a także z otyłością.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zoofizjoterapia