Zamawianie oprogramowania dedykowanego

rzące takie aplikacje zaczynają pracę od zebrania początkowych wymagań do projektu programu. Muszą wiedzieć co program ma robić i w jakim zakresie. Często stwierdzenie, że potrzebujemy program do faktur jest nie wystarczające.

Zamawianie oprogramowania dedykowanego

Zamówienie indywidualnego programu

Programy na zamówienie, czy też indywidualne to nic innego jak program lub aplikacja stworzona na specjalne zamówienie. Firmy tworzące takie aplikacje zaczynają pracę od zebrania początkowych wymagań do projektu programu. Muszą wiedzieć co program ma robić i w jakim zakresie.

Często stwierdzenie, że potrzebujemy program do faktur jest nie wystarczające., ponieważ taki program poza oczywistą funkcją może spełnić jeszcze wiele innych zadań. Rozliczenia, wysyłka mailem lub automatyczny wydruk faktur to tyle przykłady. Dlatego zebranie takiej specyfikacji przed wykonaniem programu jest bardzo ważne.


Od czego zależy funkcjonalność aplikacji?

Jakie funkcjonalności może mieć program tworzony na indywidualne zamówienie klienta? Tak na prawdę każdą dostępną w momencie zamawiania. Jedynym limitem są koszty związane z utworzeniem takiego programu, bo jak wiadomo im więcej nowoczesnych technologii użytych w projekcie tym wyższy koszt.

Odnośnie funkcjonalności trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach, np. wybranej platformy na której ma działać program. Przy pisaniu aplikacji mobilnych trzeba pamiętać o ograniczeniach osiągów telefonów. To co na przeciętnym komputerze będzie działać bez problemu, na telefonie może się nawet nie uruchomić.


Wikipedia i cytat o aplikacji internetowej

Aplikacja internetowa (ang. web application), zwana również aplikacją webową ? program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się poprzez sieć komputerową z hostem użytkownika komputera z wykorzystaniem przeglądarki internetowej użytkownika, będącego w takim przypadku interaktywnym klientem aplikacji internetowej.

W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer WWW. Do przygotowania samej aplikacji używa się różnych mechanizmów (np. CGI, JSP, ASP.NET) i języków (np. PHP, Java, C#), jak również serwerów aplikacji. Mechanizm prezentacji danych w przeglądarce określa się czasem mianem cienkiego klienta.

Przykładem aplikacji internetowej jest mechanizm edycji treści encyklopedii Wikipedia. Inne witryny WWW należące do tej kategorii to np. serwis aukcyjny Allegro czy księgarnia internetowa Merlin.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_internetowa



© 2019 http://rbgroup.com.pl/