Fotowoltaika w każdym domu
Instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne w codziennym życiu. W związku z coraz większym rozpowszechnieniem tej technologii i zmniejszeniem kosztów związanych przede wszystkim z montażem instalacji tego typu coraz więcej osób może pozwolić sobie na zapewnienie stałego dostępu do odnawialnej energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne działają na zasadzie bardzo prostego ogniwa. Korzystanie z tego rodzaju instalacji jest nie tylko działaniem proekologicznym ale także sprawia, że możemy wiele zaoszczędzić korzystając tylko i wyłącznie z takiego źródła prądu. Ten ostatni argument bardzo często wpływa na decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznej, chociaż ma ona także wiele innych zalet. Dzięki temu możemy zrezygnować z energii, która nie jest wytwarzana w sposób ekologiczny.
Instalacje fotowoltaiczne ? coraz częściej spotykane
Montaż instalacji fotowoltaicznej jest coraz bardziej rozpowszechniony w ostatnich latach. Takie instalacje możemy już za niewielkie pieniądze zamontować w naszym domu, a w wielu przypadkach koszty ponoszone przez inwestora są naprawdę niewielkie w związku z dofinansowaniem, jakie można otrzymać na przykład ze środków Unii Europejskiej. Istnieje coraz więcej programów tego rodzaju, które pomagają w uzyskaniu dodatkowych funduszy. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem tym bardziej, że tego typu instalacje są coraz bardziej dostępne. Obecnie wiele firm, które zajmują się doborem i montażem tego rodzaju instalacji samodzielnie szuka klientów, w związku z dynamicznym rozwojem tej branży.
Fakt z Wikipedii - ekologia człowieka
Ekologia człowieka (ang. Human Ecology) - dziedzina nauki, zajmująca się człowiekiem i jego otoczeniem.
Ekologia człowieka ma na celu badanie jednostki gatunku człowiek rozumny (Homo sapiens) jako podmiotu szeregu procesów na poziomie biologicznym (gatunkowym, środowiskowym) oraz sztucznym (wytworzonym przez samego człowieka: kultura, struktura społeczna, przekształcone elementy otoczenia) - przyroda + kultura + człowiek. Zdaniem badaczy nie można uzyskać pełnego obrazu człowieka rozumnego bez badania jego otoczenia. Ponieważ sprowadzanie ekologii człowieka jedynie do sfery biologicznej daje obraz niepełny, dziedzina ta nawiązuje do innych dyscyplin, takich jak: geologia, geografia, mikrobiologia, botanika, zoologia, genetyka, systematyka, antropologia, psychologia, etnologia, socjologia, ekonomia czy polityka.
W ramach ekologii człowieka wyróżnia się autekologię człowieka i synekologię człowieka.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia_cz%C5%82owieka